APA300-FG144I FPGA Programming IC Chip For High Performance Computing
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : APA300-FG144I
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply : 2.3V ~ 2.7V
Product Status : Active
Number of I/O : 100
Package / Case : 144-LBGA
PN : APA300-FG144I
Contact Now
APA300-FG144I FPGA Programmable IC Chip for High Performance Computing
Product Listing:
APA300-FG144I Programmable IC Chip
Description:
Parameters:
• Operating Voltage: 1.2V - 3.3V
• Core Frequency: up to 144MHz
• Instruction Set: 8051 Core
• On-Board Memory: 8KB SRAM
• Package Type: 144-pin LQFP
• Operating Temperature: -40°C to 85°C